071-9100-9242  |  021-8872-4227 | 

بستن

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید !

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

 موسسه ی مهاجرتی میرداماد، مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

با ما در ارتباط باشید

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

ثبت درخواست مشاوره فوری

تحصیل در انگلیس از مزایای خاصی برخوردار است و افراد می توانند از بروز ترین امکانات و شیوه های آموزشی برخوردار شوند. شایان ذکر است تحصیل در انگلستان یکی از بهترین راه های ورود به این کشور می باشد و افراد معمولاً پس از طی تحصیلات می توانند درخواست اقامت کنند، که مشاورین ما در موسسه میرداماد می توانند شما را به صورت کامل راهنمایی کنند.

شرایط تحصیل در انگلستان

انگلستان یک سیستم آموزش عالی مشهور جهانی با مدارک معتبر جهانی ارائه می دهد که آینده شغلی شما در سراسر جهان را تضمین می کند. بیش از 600،000 دانشجوی بین المللی در هر سال به برنامه های مختلف، از دوره های زبان انگلیسی تا دکترای دانشگاه، جذب می شوند. مزایای تحصیل:

 • می توانید بیش از 50،000 دوره، در بیش از 25 موضوع را انتخاب کنید.
 • طول مدت دوره های تحصیلی در انگلستان به طور کلی کمتر از سایر کشورها است، که به کاهش هزینه های کلی آموزش و پرورش و هزینه های مسکن کمک می کند.
 • می توان در حین تحصیل کار کرد.

شرایط تحصیل در انگلستان

اکثر دانشگاه های انگلستان از دانشجویان مقطع کارشناسی برای مدارک تحصیلی معادل ALEVEL انگلستان درخواست خواهند کرد. از متقاضیان برای تحصیلات تکمیلی خواسته خواهند شد تا مدرک کارشناسی یا معادل بین المللی را به پایان برسانند. اگر در حال تحصیل در دبیرستان هستید، باید بدانید که آیا مدرک دبیرستان یا مدارک تحصیلی شما برای ورود به مقطع کارشناسی انگلستان کافی است. الزامات ثبت نام توسط هر دانشگاه تعیین می شود و از این رو آنها می توانند از یک دانشگاه تا دانشگاه دیگر و همچنین از یک دوره به دیگری متفاوت باشند.

تحصیل مقطع کارشناسی در انگلستان

دانشگاه های انگلیس برای برنامه های تحصیلاتی کارشناسی خود شناخته شده و معتبر هستند. گرفتن مدرک کارشناسی در انگلستان برای دوره حرفه ای شما بسیار سودمند است. در انگلستان، متوسط زمان لازم برای تکمیل مدرک لیسانس، تقریبا سه سال است، اما در بعضی موارد، می تواند چهار سال هم باشد. بسیاری از دوره ها ترکیبی از تحصیلات دانشگاهی و حرفه ای را ارائه می دهند.

انواع مختلف مدرک لیسانس در انگلستان وجود دارد، از جمله لیسانس هنر (BA)، لیسانس علوم (BSc)، لیسانس آموزش و پرورش (BEd) و لیسانس مهندسی (BEng). لیسانس هنر معمولا در زمینه های موضوعی قرار می گیرد که به هنر، علوم انسانی و برخی علوم اجتماعی می رسد، در حالی که کارشناسی علوم معمولا برای هر درجه علمی مرتبط اعطا می شود. برخی از برنامه های ارائه شده هنگام تحصیل در انگلستان:

 • انسان شناسی و باستان شناسی
 • علوم اجتماعی (جامعه شناسی، روانشناسی و غیره)
 • تاریخ کلاسیک انگلیسی (ادبیات و غیره)
 • علوم کامپیوتر
 • کسب و کار (اقتصاد، مدیریت)
 • حقوق
 • زمینه های پزشکی / زمینه های پیش پزشکی
 • موسیقی و هنر
 • مهندسی
 • فلسفه
 • علوم (علوم زمین، زیست شناسی، شیمی)
 • ریاضیات

تحصیل مقطع فوق لیسانس در انگلستان

مدرک کارشناسی ارشد در بریتانیا در هر دو دوره تحصیلات تکمیلی و دوره کارشناسی ارائه می شود. مقطع کارشناسی ارشد (Undergraduate Master) متصل با مقطع کارشناسی است و در مجموع 4 سال طول می کشد. دوره تحصیلات تکمیلی ارشد (Postgraduate Master) پس از پایان دوره کارشناسی شروع می شود و تکمیل آن تقریبا 1 سال طول می کشد.

اگر می خواهید برای دوره کارشناسی ارشد یا دکترا درخواست دهید، می توانید مستقیما به دانشگاه انتخابی خود درخواست دهید. برای اکثر دانشگاه ها، شما می توانید درخواست خود را در هر زمان در طول سال ارسال کنید، اما برخی دوره ها دارای مهلت نهایی هستند. با کسب مدرک فوق لیسانس در انگلستان شما می توانید:

 • چشم اندازهای حرفه ای خود را بهبود بخشید.
 • کسب مدرک بین المللی
 • در طول دوره، درآمد کسب کنید زیرا مدرک کارشناسی ارشد در انگلستان بسیار ارزشمند است.

چهار نوع اصلی از کارشناسی ارشد وجود دارد: کارشناسی ارشد هنر (MA)، کارشناسی ارشد علوم (MSc)، کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) و کارشناسی ارشد مهندسی (MEng) ، تکمیل هر دوره تمام وقت 1 تا 2 سال طول می کشد. در یک برنامه آموزشی، از دانشجویان انتظار می رود که در سمینارها، آموزش ها و سخنرانی های هفتگی شرکت کنند، بسیار شبیه یک مدرک کارشناسی و ارزیابی می تواند از طریق آزمون، پایان نامه یا پروژه باشد. مدرک تحقیقاتی، مسئولیت دانشجویان را برای کار و طرح خود بیشتر می کند و تحصیلات خود را بر اساس پایان نامه انجام می دهند در حالی که تحت نظارت یک فرد دانشگاهی قرار می گیرند.

شرایط ورود ورود با توجه به دوره و دانشگاه مورد نظر متفاوت خواهد بود. برای درخواست مدرک کارشناسی در انگلستان، متقاضیان باید مدرک دبیرستان را با موفقیت به پایان رسانده باشند. در صورت درخواست مدرک لیسانس در انگلستان، می توانید مستقیما از طریق پلت فرم دانشگاه یا از وب سایت های کاربردی مثل UCAS (خدمات پذیرش دانشگاه ها و کالج ها) استفاده کنید. درخواست حداکثر پنج دوره در دانشگاه های مشابه یا دانشگاه های مختلف در انگلستان.

تحصیل دکترا در انگلستان

طول دوران دکتری جهت تحصیل در انگلستان معمولا 3 تا 4 سال می باشد. دو انتخاب برای دانشجویان متقاضی دکتری وجود دارد، انتخاب موضوع تحقیق توسظ خودتان و دنبال کردن ان به صورت مستقل زیر نظر استاد مشاور و مشارکت در پروژه ی در حال انجام دانشگاه. دانشجویان باید در دانشگاهی معتبر و شناخته شده مقطع کارشناسی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند. در بعضی از دانشگاه ها لازم است که مدرک ارشد را نیر در دست داشته باشید تا بتوانید در مقطع دکتری پذیرش بگیرید. در کل هر دانشگاه و رشته شرایط متفاوتی دارد.

برای دانشگاه های انگلستان لازم است که شما اثبات نمایید که از دانش زبانی بالایی برخوردارید و می توانید به راحتی در دروس خود موفق شوید. امتحانات رسمی IELTS T ,IELTS, C1 Advanced در دانشگاه های بریتانیا مورد قبول می باشند. چگونه برای پذیرش دکتری اقدام کنیم؟ برای گرفتن پذیرش باید مستقیما از طریق دانشگاه اقدام کنید. تمام دانشگاه های لندن مجهز به سیستم پذیرش انلاین هستند و شما می توانید مشخصات فردیتان را مستقیما در این سایت ها وارد کنید و مدارک و گواهینامه های لازم را در سایت اسکن نمایید. مادامی که شما مشاوری مناسب در دانشگاه ها پیدا کنید می توانید در هر رشته ای که می خواهید ادامه تحصیل دهید.

چه زمانی باید برای پذیرش اقدام کنید؟ اگرچه اغلب رشته ها ی دکتری چنیدین بار در سال ورودی دارند ولی به دلیل رقابت بالا بر سر کرسی دکتری به خصوص کمک هزینه های مالیی توصیه می شود که هرچه زودنر اقدام کنید. مهلت پدیرش دانشجو و دانشجوی بورس شده اغلب 3 ت 6 ماه قبل از شروع دوره می باشد. به خاطر داشته باشید که شما ابتدا باید جزئیات و شرایط رشته ی مورد نطرتان را بررسی کنید، موضوع تزتان را انتخاب کنید، با مشاوری توانمند ارتباط برقرار کنید و فرم درخواست پذیرشتان را با دقت پر کنید و مدارک لازم را محیا کنید که همه این موارد زمان بر هستند.

هزینه تحصیل در انگلستان

موسسات در ویلز می توانند تا 9000 پوند برای دانشجویان خانه و 3925 پوند برای دانشجویان شهروندی اتحادیه اروپا و ایرلند شمالی هزینه کنند. با این حال، اگر شما دانش آموز ویلز هستید، می توانید تقاضای کمک هزینه ای را برای پوشش برخی از هزینه های تحصیل خود درخواست کنید. این کمک مالی در حال حاضر قابل بازپرداخت یا ارزیابی درآمد نیست. دانشگاه های ایرلند شمالی مبلغ 43030 پوند برای دانشجویان در جهت اقامت در خانه می پردازند و ممکن است برای دانش آموزان از دیگر نقاط انگلستان هزینه بالاتری را به 9250 یورو برساند. در سال 2017، دانشجویان بین المللی برای سال تحصیلی در مقطع کارشناسی بین 10000 تا 35000 پوند پرداخت می کنند. مدرک کارشناسی پزشکی می تواند برای دانشجویان خارج از کشور تا 38000 پوند در سال ارزیابی گردد.

هزینه تحصیل در انگلستان

هیچ محدودیتی برای هزینه تحصیل در انگلیس برای دانشجویان بین المللی وجود ندارد، اما آنها نسبت به دوره های کارشناسی بسیار گران تر هستند و هزینه ها بسته به دانشگاه و رشته متفاوت است. حد مجاز برای وام های تحصیلی در انگلیس 9250 پوند در سال است. یک مدرک کارشناسی معمولی در انگلستان سه سال است که به این معنی است که بدهی متوسط دانش آموزان در سال 2017 به 27000 یورو می رسد. این شامل بازپرداخت وام های جهت تعمیر و نگهداری نیست، که در صورت اضافه شدن به پرداخت بدهی های تحصیلی می تواند بین 35000 تا 40000 یورو باشد.

شرایط ویزای تحصیلی انگلستان

شما می توانید برای گرفتن یک ویزای تحصیلی انگلستان Tier 4 (عمومی) برای تحصیل درخواست دهید، اگر شما 16 سال یا بیشتر هستید و شما:

 • یک مکان برای تحصیل به شما ارائه شده است.
 • توانایی نوشتن، خواندن و صحبت کردن به انگلیسی را داشته باشید.
 • پول کافی برای حمایت از خود و پرداخت هزینه برای دوره دhشته باشید، مقدار با توجه به شرایط شما متفاوت خواهد بود.
 • شما از کشورهایی هستید که در منطقه اقتصادی اروپا (EEA) یا سوئیس نیستند.
 • سایر شرایط واجد شرایط بودن را رعایت کنید.

زودترین زمانی که می توانید برای ویزا درخواست کنید، 3 ماه قبل از شروع دوره تان است. معمولا نتیجه تصمیم برای ویزا را برای مدت 3 هفته دریافت خواهید کرد. هزینه ها برای درخواست به قرار زیر می باشد:

 • درخواست برای این ویزا از خارج از انگلستان 348 پوند هزینه دارد.
 • شما باید برای هر فرد وابسته 348 پوند پرداخت کنید.
 • شما همچنین باید به عنوان بخشی از درخواست خود هزینه اضافی در مورد مراقبت های بهداشتی پرداخت کنید.

سوالات متداول درباره شرایط تحصیل در انگلستان

برنامه آموزشی تحصیل در دانشگاه های انگلستان به چگونه است؟ 

انگلستان یک سیستم آموزش عالی مشهور جهانی با مدارک معتبر جهانی ارائه می دهد که آینده شغلی شما در سراسر جهان را تضمین می کند. بیش از 600،000 دانشجوی بین المللی در هر سال به برنامه های مختلف، از دوره های زبان انگلیسی تا دکترای دانشگاه، جذب می شوند. مزایای تحصیل:

 • می توانید بیش از 50،000 دوره، در بیش از 25 موضوع را انتخاب کنید.
 • طول مدت دوره های تحصیلی در انگلستان به طور کلی کمتر از سایر کشورها است، که به کاهش هزینه های کلی آموزش و پرورش و هزینه های مسکن کمک می کند.
 • می توان در حین تحصیل کار کرد.

مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های انگلستان چند سال است؟

در انگلستان، متوسط زمان لازم برای تکمیل مدرک لیسانس، تقریبا سه سال است، اما در بعضی موارد، می تواند چهار سال هم باشد

مدت زمان تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های انگلستان چند سال است؟

مدرک کارشناسی ارشد در بریتانیا در هر دو دوره تحصیلات تکمیلی و دوره کارشناسی ارائه می شود. مقطع کارشناسی ارشد متصل با مقطع کارشناسی است و در مجموع 4 سال طول می کشد.

چهار نوع اصلی لیسانس در دانشگاه های انگلستان کدامند؟

کارشناسی ارشد هنر ،(MA)، کارشناسی ارشد علوم (MSc)، کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) کارشناسی ارشد مهندسی

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های انگلستان چند سال است؟

طول دوران دکتری جهت تحصیل در آلمان معمولا 3 تا 4 سال می باشد

آیا برای تحصیل در دانشگاه انگلستان نیاز به ارائه مدرک زبان می باشد؟

بله، برای دانشگاه های انگلستان لازم است که شما اثبات نمایید که از دانش زبانی بالایی برخوردارید و می توانید به راحتی در دروس خود موفق شوید. امتحانات رسمی IELTS T ،IELTS، C1 Advanced در دانشگاه های بریتانیا مورد قبول می باشند.

چه زمانی باید برای پذیرش در دانشگاه های انگلستان اقدام کرد؟

اگرچه اغلب رشته ها دکتری چندین بار در سال ورودی دارند ولی به دلیل رقابت بالا بر سر کرسی دکتری به خصوص کمک هزینه های مالیی توصیه می شود که هرچه زودنر اقدام کنید. مهلت پذیرش دانشجو و دانشجوی بورس شده اغلب 3 تا 6 ماه قبل از شروع دوره می باشد. به خاطر داشته باشید که شما ابتدا باید جزییات و شرایط رشته مورد نظرتان را بررسی کنید، موضوع تز تان را انتخاب کنید، با مشاوری توانمند ارتباط برقرار کنید و فرم درخواست پذیرش تان را با دقت پر کنید و مدارک لازم را مهیا کنید که همه این موارد زمان بر هستند.

کمک هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلستان چگونه است؟

موسسات در ویلز می توانند تا 9000 پوند برای دانشجویان خانه و 3925 پوند برای دانشجویان شهروندی اتحادیه اروپا و ایرلند شمالی هزینه کنند. با این حال، اگر شما دانش آموز ویلز هستید، می توانید تقاضای کمک هزینه ای را برای پوشش برخی از هزینه های تحصیل خود درخواست کنید. این کمک مالی در حال حاضر قابل بازپرداخت یا ارزیابی درآمد نیست. دانشگاه های ایرلند شمالی مبلغ 43030 پوند برای دانشجویان در جهت اقامت در خانه می پردازند و ممکن است برای دانش آموزان از دیگر نقاط انگلستان هزینه بالاتری را به 9250 یورو برساند. در سال 2017، دانشجویان بین المللی برای سال تحصیلی در مقطع کارشناسی بین 10000 تا 35000 پوند پرداخت می کنند. مدرک کارشناسی پزشکی می تواند برای دانشجویان خارج از کشور تا 38000 پوند در سال ارزیابی گردد.

شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاه های انگلستان چه هستند؟

 • برای اخذ ویزای تحصیلی: اگر شما 16 سال یا بیشتر هستید
 • یک مکان برای تحصیل به شما ارائه شده است.
 • توانایی نوشتن، خواندن و صحبت کردن به انگلیسی را داشته باشید.
 • پول کافی برای حمایت از خود و پرداخت هزینه برای دوره باشید، مقدار با توجه به شرایط شما متفاوت خواهد بود.
 • شما از کشورهایی هستید که در منطقه اقتصادی اروپا. (EEA) یا سوئیس نیستند
 • سایر شرایط واجد شرایط بودن را رعایت کنید.
 • زودترین زمانی که می توانید برای ویزا درخواست کنید، 3 ماه قبل از شروع دوره تان است. معمولا نتیجه تصمیم برای ویزا را برای مدت 3 هفته دریافت خواهید کرد.

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های انگلستان چه مقدار است؟

شهریه تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی بین ۱۰ تا ۲۴ هزار پوند است.

هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های انگلستان چه مقدار است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۱ تا ۲۵ هزار پوند می باشد.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های انگلستان چه مقدار است؟

هزینه تحصیل در مقطع دکتری بین 5 تا 15 هزار پوند می باشد.

شما می توانید کارهایی نظیر درس خواندن، کار کردن در بیشتر مشاغل بستگی به دوره تحصیلی و حامی مالی شما دارد، درخواست از داخل یا بیرون انگلستان انجام دهید. برای دریافت بورسیه انگلیس مشاورین موسسه میرداماد می توانند شما عزیزان را راهنمایی کنند.

اخبار های مرتبط

اقامت پس از تحصیل

اقامت پس از تحصیل

مقدمه‌ بسیاری از افراد برای اهداف مختلف به کشورهای گوناگون‌ مهاجرت می‌کنند. ادامه تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری و مواردی از این

مشاهده

اسکرول به بالا