071-9100-9242  |  021-8872-4227 | 

بستن

شرایط زندگی در ترکیه

شرایط زندگی در ترکیه

شرایط زندگی در ترکیه

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید !

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

 موسسه ی مهاجرتی میرداماد، مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

با ما در ارتباط باشید

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

ثبت درخواست مشاوره فوری

مهاجرت به ترکیه در چندسال اخیر بسیار مورد توجه ایرانیان بخصوص جوانان و دانشجویان قرار گرفته است. کشور ترکیه با رشدی که داشته توانسته نظر بسیاری از مهاجرین را با هدف های مختلف به خود جذب نماید. موسسه حقوقی میرداماد با داشتن بهترین و زبده ترین متخصصان می توانند شما را از شرایط زندگی در ترکیه به صورت کامل آشنا کنند.

فرهنگ و آداب رسوم زندگی در ترکیه

اسلام مذهب اکثریت ترک ها است، گرچه دولت به شدت سکولار است. اسلام از آنچه که امروز عربستان سعودی می باشد، تعریف می شود.حضرت محمد (ص) به عنوان آخرین فرستاده خداوند (بعد از عیسی مسیح، ابراهیم و غیره) دیده می شود تا وحی به بشریت برسد. او به خاطر آوردن پیامی برای تمام بشریت،، نه فقط برای یک عده ی خاص متمایز شد. همانطور که موسی تورات و عیسی مسیح را آورد، محمد آخرین کتاب قرآن را آورده است. قرآن و اعمال پیامبر (سنت)به عنوان اساس همه رهنمودها در مورد دین مورد استفاده قرار می گیرند.

مردم ترکیه به خاطر صمیمیتشان شناخته شده اند، اما گاهی اوقات این مساله تا حدی گسترش می یابد که مردان نسبت به آن واکنش نشان میدهند. اگرچه اغلب مردان نسبت به زنان احترام می گذارند، گزارش های مربوط به آزار و اذیت زنان خارجی در ترکیه یک واقعیت تاسف بار است، به ویژه در حمل و نقل عمومی یا در خیابان های استانبول. برای مردان ترکیه غیرمعمول نیست که زنان غربی را به عنوان نژادپرست و زنان مهاجران مورد بحث قرار دهند.

غذا در زندگی روزانه، غذاهای ترکی شامل بسیاری از سبزیجات و گوشت(بره و گوشت گاو در درجه اول)؛ بورک، کباب و ظروف دولما؛ یک خمیر مایه نان با تقریبا هر وعده غذایی مصرف می شود. بورک یک شیرینی است که از بسیاری از لایه های نازک خمیر که با پنیر، اسفناج، و یا زمین مخلوط می شوند، تشکیل شده است.

Kebab عبارت است از گوشت سرخ شده در قطعات و یا تکه های آن بر روی سیخ و یا بر روی گریل.Dolma نام عمومی غذاهایی که از سبزیجات تولید می شوند (به عنوان مثال، گوجه فرنگی و فلفل)و برگ ها (به عنوان مثال، انگور، کلم، و بادمجان)که در اطراف برنج یا bulgur، کلاس ها و castes پر می شوند.

مهم ترین عوامل تعیین کننده در وضعیت اجتماعی ثروت و تحصیلات است. طبقه بندی های اصلی عبارتند از طبقه شهروندان ثروتمند، طبقه متوسط ​​شهری، طبقه پایین شهری، طبقه روستایی بزرگ روستایی و جمعیت روستایی عمومی. آموزش دانشگاهی است. تحصیلات دانشگاهی حداقل برای ورود به کلاس های تحصیلی شهری است که در آن زمینه های فراوانی وجود دارد.

زبان مردم ترکیه

طبق قانون اساسی ترکیه، ترکیه زبان ترکی را تنها زبان رسمی ترکیه می داند.

 • ترکیه 84.54
 • کردی شمالی 11.97
 • عربی 1.38
 • زازاکی 1.01
 • سایر زبانهای ترکی 0.28

ترکی، اگر چه زبان های دیگری در خانواده زبان ترکی وجود دارد، اما ترکی از همه آن ها بسیار رایج است. بیش از ۶۰ میلیون نفر از گویشوران ترک هستند که برخی از گویشوران آن ها در کشورهای همسایه یا حتی دورتر از آن ها زندگی می کنند. کرمانجی همچنین به عنوان کردی شمالی شناخته می شود، به گروهی از گویش های کردی که در بخشی از سوریه، ایران، عراق و ترکیه گفته می شود اشاره دارد. این شایع ترین است.

زبان مردم ترکیه

گروه های زبانی کردی و زبان رسمی یزیدیسم، یک دین باستانی است. حدود 80 درصد کردها، یک گروه قومی از خاورمیانه، کرمانجی هستند. احتمالا گسترده ترین زبان در خاور میانه عربی است به این معنا که بخشی از جمعیت ترکیه عربی صحبت می کنند، به خصوص با در نظر گرفتن این که چقدر نزدیک به کشورهای عربی است.

زبان گروه قومی Zaza است که در حال حاضر ترکیه نامیده می شود. یک گروه گویش متشکل از گویش های شمال غرب ایران که توسط بسیاری از مردم کرد صحبت می شود. Zazaki نیز مشابه بسیاری از زبان های دریای خزر است که توسط گروه های مختلفی که در امتداد دریای خزر زندگی می کنند، صحبت می شود. تعداد سخنرانان زازاکی در حدود 1.5 تا 4 میلیون نفر است که شامل همه گویش ها است. سه زبانی اصلی از زاكاكی وجود دارد كه حدود 10 زیرمجموعه دارند. خارج از مراکز توریستی، می توان گفت زبان انگلیسی صحبت نمی شود.

وضعیت اقتصادی ترکیه

در استانبول از اکثر افراد جوانی که توسط (P.R.I) مصاحبه گرفته می شود، پرسیده می شود که آیا کسی را می شناسند که قصد ترک این کشور را داشته باشد و یا آن را ترک کرده باشد و بسیاری از آنان پاسخ می دهند که خودشان به مهاجرت از کشورشان فکر می کنند. محققان می گویند که در جوامع مختلف مثل بارسلونا، مادرید، استکهلم، برلین و آتن، جمعیت های مهاجر ترک تبار در حال رشد هستند و برای اولین بار در تاریخ مدرن ترکیه، به نظر می رسد که این خروج عمدتا به دلیل جستجوی فرصت های اقتصادی و شغلی نمی باشد.

مردم عادی در این کشور می گویند که مالیات بسیار بالا می باشد در حالی که درآمد افراد بسیار پایین است، آن ها می گویند که ثبات و رشد اقتصادی در این منطقه از بین رفته است و تقسیمات اجتماعی( اختلاف طبقاتی) و افزایش خشونت در آن زیاد شده است و دولت نیز هم چنان سعی دارد که به طور فزاینده ای اقتدارگرایانه عمل کند. بسیاری از مردم – به ویژه جوانان، محققان و افراد تحصیل کرده – می گویند که به اندازه ی کافی سختی کشیده اند.

بحران ریشه در سیاست های مالی در این کشور دارد. تحلیل گران مدتهاست که در مورد تورم اقتصادی دو رقمی و همچنین بدهی های خارجی بالا و کسری حساب جاری در این کشور نگران می باشند. اقتصاد ترکیه درگیر تورم بیش از حد شده است که در ماه جولای سال 2018 ، این تورم به 16 درصد رسیده است (در مقایسه با هدف 5 درصدی بانک مرکزی در این کشور). بالا بردن نرخ بهره می تواند به این امر کمک کند.

شرایط زندگی در ترکیه برای مهاجرین

مهاجرت و اقامت ترکیه بسته به این است که شما از کدام کشور قصد مهاجرت دارید. اگر از یک کشور آسیایی، سوریه و یا آفریقا مهاجرت می کنند، ترکیه برای شما مکانی فوق العاده به سبب آب و هوای خوب، طبیعت زیبای آن و همچنین هزینه پایین زندگی در آنجاست. مردمان ترکیه بسیار خونگرم هستند و شما گزینه های بسیاری را برای گذران اوقات خود خواهید داشت. پذیرش دردانشگاه های دولتی ترکیه آسان و ارزان است. همچنین، به بعضی از کشورها کمک هزینه دانشجویی تعلق میگیرد.

به علاوه اگر شما مسلط به یکی زبان های خارجی باشید میتوانید به راحتی در کشور ترکیه صاحب شغلی مناسب شوید. مهاجرت به ترکیه همیشه یک ایده خوب تلقی میشود ودولت آن بر این باور است که اگر شما بتوانید ایده های ناب وارد کشور ما کنید و کیفیت زندگی را در جامعه ارتقا بخشید، از حضور شما در کشورمان به گرمی استقبال خواهد شد. ترکیه جامعه کاری بسیار بالایی دارد و مردم آن برای کسب درآمد، روزانه به مدت 10 ساعت مشغول کار هستند. بنابراین برای ساختن یک زندگی ایده آل، تمامی مردم ملزم به کار هستند.

اگر شما مهارتی نداشته باشید، باید گفته شود که درآمد طبقه کارگر در ترکیه اندک است و ملاکهای یک زندگی استاندارد را برآورده نمیکند. بنابراین شانس یک زندگی راحت را از دست خواهید داد. در ترکیه امیدی به بعضی از مشاغل وجود ندارد و با توجه به شرایط مهاجرت، بسیاری از مهاجرین نیز تمایلی به کار فراوان ندارند. بنابراین، این مساله که کشور ترکیه گزینه ای خوب برای مهاجرت است یا خیر، یک تصمیم شخصی است.

هزینه های زندگی در ترکیه

اکثر افرادی که برای زندگی به ترکیه نقل مکام کرده اند(چه به صورت موقت و چه به صورت دائم)، به خاطر هزینه های زندگی در این کشور می باشد. بدون شک ترکیه یکی از بهترین مکان ها برای زندگی است که کیفیت زندگی در آن بسیار خوب بوده و دارای ارزش پولی خوبی بوده و هم چنین هزینه های زندگی در آن در مقایسه با سایر کشور ها مناسب تر می باشد.

یکی از بهترین شهر ترکیه برای زندگی شهر استانبول است، این شهر بزرگ ترین مرکز رفت و آمد مهاجران بوده و هم چنین گران ترین شهر این کشور می باشد که در سال 2018 رتبه ی 163 را از میان گران ترین شهر های دنیا برای مهاجران( از بین 209 شهر ارزیابی شده ی دنیا) دریافت کرد. البته این شهر در مقایسه با شهر لندن 50 درصد و در مقایسه با شهر نیویورک 60 درصد ارزان تر می باشد و همچنین یک از جنبه های زندگی در این شهر قیمت اجاره ی خانه می باشد.

هزینه های زندگی در ترکیه

هزینه ی معمول اجاره ی یک آپارتمان ارزان قیمت استودیویی در یک محله ی کوچک این شهر در حدود 1500 لیر ترکیه(272.069 دلار آمریکا) می باشد و این در حالی است که در مناطقه ی اژه و سواحل مدیترانه، اجاره های خانه ها به طور متوسط در حدود 500 لیر ترکیه( 90.69 دلار آمریکا) می باشند. در این کشور واحد پول لیر می باشد و مهاجران خارجی باید ارز خود را با نرخ ارز روز در ترکیه مبادله کنند.

در ترکیه تمام خانه ها باید در برابر حوادثی مثل زلزله بیمه باشند که هزینه ی این بیمه با توجه به متراژ خانه ها متفاوت است اما به طور کلی هزینه ی بیمه ی آپارتمان ها سالانه در حدود 250 لیر می باشد(45.8 دلار آمریکا). هزینه های حمل و نقل عمومی نیز در این کشور ارزان می باشد و مهاجرانی که قصد خرید ماشین در این کشور را دارند، قیمت ماشین در ترکیه نسبت به سایر کشورها مثل انگلیس و ایالات متحده مناسب تر می باشد در حالی که قیمت بنزین در این کشور بالا می باشد. متوسط هزینه های زندگی در ترکیه در سال 2018 به طور تقریبی به صورت زیر می باشد:

 • هزینه ی اجاره ی آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 1450 لیر در ماه( 262.56 دلار آمریکا)
 • هزینه ی اجاره ی آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر: 900 لیر در ماه( 163 دلار آمریکا)
 • شیر 1 لیتری: 3.50 لیر( 0.63 دلار آمریکا)
 • تخم مرغ: 8.50 لیر( 1.53 دلار آمریکا)
 • یک عدد نان( آرد سفید): 2.30 لیر( 0.41 دلار آمریکا)
 • یک کیلو گرم سینه ی پوست گرفته ی مرغ: 15.20 لیر( 2.75 دلار آمریکا)
 • سه وعده غذا در یک رستوران معمولی: 40 لیر( 7.24 دلار آمریکا)
 • هزینه ی مکالمه ی موبایل به موبایل در هر درقیقه: 0.70 لیر( 0.12 دلار آمریکا)
 • هزینه ی متوسط اینترنت: 78 لیر در ماه( 14.13 دلار آمریکا)
 • هزینه ی قبوض آب، برق، گاز به طور متوسط در هر ماه: 350 لیر( 63.40 دلار آمریکا)
 • کرایه ی تاکسی در هر کیلومتر: 2.50 لیر( 0.45 دلار آمریکا)

برخورد و رفتار مردم ترکیه با مهاجرین

دشمنی ترکیه نسبت به بیگانگان تاریخی طولانی دارد. از زمان استقلال جمهوری ترکیه در سال 1923، دانش آموزان ترکیه این افسانه را یاد گرفته اند که “ترکیه به تنهایی به جنگ علیه جهان می رود”. روایت تدریس شده در مدارس ترکیه به این صورت است: قدرت های جهانی – از جمله کشورهای غربی و عربی – باعث فروپاشی امپراتوری عثمانی شدند. یونانیان، ارمنی ها، کردها و همه مردم غیرترک در آناتولی به ترک ها خیانت و شورش کردند.

در دهه 1920، قدرت های غربی به ترک ها، صاحبان قانونی آناتولی حمله کردند که همگی اسیر شده بودند اما تركها قهرمانانه جنگيدند، به طرز معجزه آسایی دشمنان و خائنان را شکست دادند و كشورشان را كه هنوز توسط دشمنان برای نابودی تركها و تركيه محاصره شده بود, بازسازي كردند. این نظریه های ترکیه محور در مدارس و دانشگاه های ترکیه در دهه 1930 تحت حکومت آتاتورک تدریس شد. از طریق این افسانه ها، نژاد پرستی و دیدگاه های غیر منطقی در جامعه ترکیه به وجود آمد.

از آنجایی که بسیاری از دولت های ترکیه از تبلیغاتی غلط و نامعقول مشابه, به نفع خود استفاده کرده اند، بیشتر به ایجاد ملتی ناسازگار با دنیای واقعی و تاریخ کمک کردند. رئیس جمهور ترکیه همچنین دنیای غرب را به این متهم کرد که از مسلمانان متنفرند ولی پولشان را دوست دارند و این که می خواهند ببینید مسلمانان از اعتقاداتشان برمی گردند. “آنها مانند دوست هستند، اما می خواهند ما مرده باشیم؛ آنها دوست دارند فرزندانمان را مرده ببینند.

رئیس جمهور ترکیه همچنین اظهار داشت که تا کی باید این واقعیت را انکار کنیم”. ظاهرا، همه این تبلیغات ضد-غربی و اسلام ترکیه ای، روش فکری بسیاری از ترک ها را تغییر داده است. براساس گزارش منتشر شده از نتایج نظرسنجی تحت عنوان “ملی گرایی در ترکیه و در جهان”، اکثریت مردم ترکیه فکر می کنند که در تاریخ آنها هیچ مورد شرم آوری وجود ندارد. کاراکلو می گوید: “مردم به اروپا یا خاورمیانه احساس نزدیکی و شباهت نمی کنند.”

“آنها اساسا فقط به خودشان نزدیک (شبیه)هستند. هویت جهانی برا ی مردم ترکیه امر عجیبی است. ترکها ترک هستند و یک واقعیت قابل توجه این است که [ما پرسیدیم] اگر همه ترک باشند، جهان بهتر خواهد بود، و ترک ها رتبه بسیار بالایی دارند و هیچ انتقادی نسبت به خود ندارند. یکی از مسائلی که ترکیه را از سایر نقاط جهان متمایز می کند این است که هویت ملی ما به واسطه هویت دینی شکل می گیرد. چیزی که یک ترک را ترکیه ای می سازد, قومیت یا زبان گفتاری مردم نیست، بلکه عمدتا مسلمان بودن است. “

روایت برتری ترکیه بوسیله ی حاکمان ترکیه و ایدئولوژیست هایی ایجاد شده است که از زمان تأسیس این کشور، به وضوح میلیونها دشمن بیگانه و پارانوئید به وجود آورده اند که نسبت به همه ملت های غیر ترک دیدگاه منفی دارند. و این راه را برای جنایات بی شماری علیه اقلیت های بومی آناتولی باز کرده است.

مزایا و مشکلات زندگی در کشور ترکیه

مزایا، سبک زندگی مدیترانه ای در این کشور: ترکیه یکی از مقاصد مدیترانه ای مهم برای مهاجران خارجی می باشد که دارای سواحل و مناظر طبیعی بسیار محبوبی می باشد. آب و هوای این کشور: یکی دیگر از مزایای بسیار خوب زندگی در این کشور برای مهاجران خارجی، آب و هوای شگفت انگیز آن می باشد. سواحل جنوبی این کشور دارای آب و هوای معمولی مدیترانه ای بوده که تابستان های آن طولانی،گرم و خشک می باشد و در فصل زمستان، آب و هوای آن مرطوب است.

معمولا چیز بدی در مورد آب و هوای این کشور گفته نمی شود، با این وجود برخی آن را در ماه های جولای و اوت بسیار گرم می دانند. غذا های این کشور بسیار خوشمزه بوده و هم چنین سالم می باشند، در این کشور به غذاهای محلی و تازه بسیار اهمیت داده و علاوه بر این هزینه ی صرف وعده های غذایی در رستوران های این کشور ارزان می باشند.

یکی دیگر از مزایای زندگی در این کشور هزینه های پایین آن می باشد، در مقایسه با کشور های اروپایی هزینه های زندگی در ترکیه به شدت پایین می باشد و هم چنین بر خلاف افزایش نرخ املاک در این کشور در سال های اخیر، قیمت خانه ها و املاک در ترکیه هنوز هم ارزان تر از سایر کشور ها می باشد، بنا بر این، هزینه های پایین در این کشور عامل مهمی در مهاجرت افراد به آن است.

ترکیه مرکز بزرگی برای حمل و نقل بوده که دارای راه های ارتباطی زیادی می باشد و استانبول، پایتخت آن به عنوان پلی برای اتصال شرق و غرب می باشد و هم چنین سفر به کشور های دیگر از طریق این کشور بسیار راحت تر می باشد.

 • مردم این کشور برخورد بسیار دوستانه و گرمی با مهاجران دارند.
 • خدمات به مشتریان در این کشور بسیار خوب می باشد و هم چنین رفتار با آن ها بسیار مودبانه است
 • از مزایای دیگر این کشور داشتن امکانات پزشکی و درمانی بسیار خوب آن می باشد که حتی مراکز درمانی کوچک آن نیز دارای امکانات تخصصی هستند؛ هم چنین داشتن بیمه ی درمانی برای خارجیان در این کشور اجباری می باشد.

مزایا و مشکلات زندگی در کشور ترکیه

معایب زندگی در ترکیه:

برای انجام کار های اداری در این کشور( مثل ثبت اقامت، دریافت مجوز کار و غیره) افراد باید به دفاتر دولتی زیادی مراجعه کرده که بیش ار چند ساعت در روز پاسخگو نبوده و اکثر آن ها اطلاعات ناقص به مراجعه کنندگان می دهند. استاندارد های ساختمانی و ساخت و ساز در این کشور پایین بوده و هیچ گونه آموزش حرفه ای دراین مورد وجود ندارد( عدم وجود نیرو های ماهر در زمینه های تجارت و ساخت و ساز در این کشور)

این کشور دارای افراد متقلب زیادی است که کلاهبرداری می کنند و افراد باید بسیار مواظب باشند که در ازای خدمات، مبالغ زیادی را به کسی پرداخت نکنند مگر این که به آن شخص اعنماد کامل داشته باشند. رانندگی بد در این کشور از دیگر مشکلات آن می باشد.

 • وجود تفاوت های فرهنگی و احساس دلتنگی در این کشور به عنوان یک مهاجر
 • آب و هوای بسیار گرم این کشور در فصل تابستان به ویژه در ماه اوت که دمای آن به حدی بالا رفته که برای افراد مسن و کودکان می تواند خطر ناک باشد.
 • مواجه شدن با مانعی به نام زبان در این کشور به ویژه در مناطق کوچکی( منطق محلی) که به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند و برقراری ارتباط با افراد را کمی دشوار می کند

وضعیت خرید و فروش و اجاره ملک در ترکیه

ترکیه یکی از زیباترین و جذاب ترین کشورهای جهان است که سرعت زیاد آن در مدرنیزه شدن و هم چنین ترکیب فرهنگ شرقی و غربی در این کشور می تواند از دلایل جذابیت آن باشد. این کشور بیش از 10000سال است که محل سکونت بسیاری از تمدن های تاریخ می باشد که از ترکیه به عنوان خانه ی خود یاد کرده اند. شما می توانید ویرانه های قدیمی فوق العاده ای (از زمان تروی )، کلیساها و قلعه های قدیمی زیادی در سراسر این کشور مشاهده کنید.

یکی از راه های پیدا کردن ملک در ترکیه جست و جو در وب سایت( Rightmoveoverseas.co.uk) می باشد. املاک در مناطق مختلف این کشور: بندر بوروم در ترکیه مرکز گردشگری و قایق رانی می باشد و خرید ملک در آن در بین کسانی که برای تعطیلات به آن جا می روند بسیار رایج می باشد و جاذبه ی محبوبی برای افراد است. فتحیه، این شهر به عنوان یکی از مراکز توریستی در ترکیه شناخته شده است و خرید ملک در ان برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند در حال افزایش می باشد.

الیتنکوم، در میان گردشگران ترک و انگلیسی بسیار محبوب بوده ودارای سه ساحل اصلی می باشد. سرمایه گذاری و خرید ملک در این شهر فرصت خوبی برای مهاجران خارجی می باشد که فرصت های خوبی را در اختیار آنان قرار می دهد.هم چنین اگر به دنبال خانه ای برای تعطیلات خود هستید، خرید ملک در این شهر می تواند گزینه ی خوبی باشد.

از سال 2004 مهاجران زیادی در این کشور به خریداری املاک پرداخته اند و طبق آمار منتشر شده از سازمان ثبت زمین و کاداستار در ترکیه، در هر سال ملیت های بیش تری برای سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور اقدام می کنند. در ابتدا، خرید و فروش املاک در محدود به اتباع کشور هایی بود که توافق های متقابل با ترکیه داشتند، اما در سال 2013، دولت ترکیه این قانون را لغو کرد که به نوبه ی خود باعث افزایش بازار خرید و فروش خارجی ها در این کشور شد و خرید ملک در ترکیه توسط خارجی ها در هر سال افزایش می یابد.

وقتی یک شخص ترکی اموالی را در این کشور خریداری می کند، مراحل اداری پرداخت و امضاء آن ملک معمولا دو تا سه روز طول می کشد ولی این پروسه برای خارجیان به دلیل انتقال پول از حساب های خارجی، تقریبا پنج روز زمان می برد که دو روز آن برای قرارداد فروش و سه روز دیگر نیز برای انتقال پول و تقاضا ی سند مالکیت اختصاص می یابد.

هنگامی که ترک ها خانه یا ملکی را خریداری می کنند، آن ها برای صرفه جویی در هزینه و هم چنین به خاطر آشنا بودن با پروسه های اداری، به طور معمول خودشان این روند را انجام می دهند؛ با این حال، خارجی ها یی که به زبان ترکی صحبت نمی کنند و اطلاعات زیادی در این مورد ندارند، اغلب از نمایندگی ها و آژانس های املاک خریداری شده برای تکمیل خدمات پس از فروش استفاده می کنند که این خدمات می تواند شامل اتصالات آب و برق، مجوز اقامت، پرداخت مالیات و غیره می باشد.

لازم به ذکر است که قبل از خرید ملک در ترکیه باید تمام الزامات و اسناد مورد نیاز را داشته باشید،قوانین خرید ملک در ترکیه برای خارجی ها کمی متفاوت می باشد و یک سرمایه گذار خارجی تنها می تواند تا 30 هکتار ملک را در این کشور خریداری کند. هم چنین افراد نمی توانند در اطراف مناطق نظامی خانه های مسکونی و زمین خریداری کنند ؛ علاوه بر این تمام افراد خارجی که در این کشور اقدام به خرید ملک می کنند باید دارای بیمه نامه ی ( dask) باشند که این نوع بیمه ی اجباری برای حوادث طبیعی مثل زلزله و غیره می باشد.

آزانس های املاک و بنگاه های معاملاتی در ترکیه به نمایندگی از شخص خارجی، پروسه های درخواست و پیدا کردن ملک مورد نظر را انجام داداه و معمولا حدود 3 درصد از مبلغ ارزش ملک را برای حق الزمه ی خود دریافت می کنند که البته این هزینه ها بسته به عوامل مختلف ممکن است متفاوت باشند.

هم چنین مهاجران در این کشور ملزم به پرداخت حدود 4.4 درصد مالیات از ارزش کل ملک خود می باشند. هزینه ی خرید خانه در ترکیه بسیار متغیر می باشد ولی به طور کلی قیمت ها از 50000 یورو شروع می شوند، هم چنین متوسط هزینه ی اجاره ی خانه در این کشور از 1000 یورو در ماه شروع می شود( هزینه ها تقریبی هستند و بسیار متنوع). اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک 250000 دلاری نیز امکان پذیر است، در این خصوص بهتر است که با مشاورین موسسه میرداماد همراه باشید.

سوالات متداول در مورد شرایط زندگی در ترکیه

1- فرهنگ و آداب رسوم زندگی در ترکیه چگونه است ؟

اسلام مذهب اکثریت ترک ها است، گرچه دولت به شدت سکولار است. اسلام از آنچه که امروز عربستان سعودی می باشد، تعریف می شود.حضرت محمد (ص) به عنوان آخرین فرستاده خداوند (بعد از عیسی مسیح، ابراهیم و غیره) دیده می شود تا وحی به بشریت برسد. او به خاطر آوردن پیامی برای تمام بشریت،، نه فقط برای یک عده ی خاص متمایز شد. همانطور که موسی تورات و عیسی مسیح را آورد، محمد آخرین کتاب قرآن را آورده است. قرآن و اعمال پیامبر (سنت)به عنوان اساس همه رهنمودها در مورد دین مورد استفاده قرار می گیرند.

2- معایب زندگی در ترکیه کدامند ؟

این کشور دارای افراد متقلب زیادی است که کلاهبرداری می کنند و افراد باید بسیار مواظب باشند که در ازای خدمات، مبالغ زیادی را به کسی پرداخت نکنند مگر این که به آن شخص اعنماد کامل داشته باشند. رانندگی بد در این کشور از دیگر مشکلات آن می باشد.وجود تفاوت های فرهنگی و احساس دلتنگی در این کشور به عنوان یک مهاجرآب و هوای بسیار گرم این کشور در فصل تابستان به ویژه در ماه اوت که دمای آن به حدی بالا رفته که برای افراد مسن و کودکان می تواند خطر ناک باشد.مواجه شدن با مانعی به نام زبان در این کشور به ویژه در مناطق کوچکی( منطق محلی) که به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند و برقراری ارتباط با افراد را کمی دشوار می کند

3- وضعیت خرید و فروش و اجاره ملک در ترکیه چگونه است ؟

ترکیه یکی از زیباترین و جذاب ترین کشورهای جهان است که سرعت زیاد آن در مدرنیزه شدن و هم چنین ترکیب فرهنگ شرقی و غربی در این کشور می تواند از دلایل جذابیت آن باشد. این کشور بیش از 10000سال است که محل سکونت بسیاری از تمدن های تاریخ می باشد که از ترکیه به عنوان خانه ی خود یاد کرده اند. شما می توانید ویرانه های قدیمی فوق العاده ای (از زمان تروی )، کلیساها و قلعه های قدیمی زیادی در سراسر این کشور مشاهده کنید.یکی از راه های پیدا کردن ملک در ترکیه جست و جو در وب سایت( Rightmoveoverseas.co.uk) می باشد. املاک در مناطق مختلف این کشور: بندر بوروم در ترکیه مرکز گردشگری و قایق رانی می باشد و خرید ملک در آن در بین کسانی که برای تعطیلات به آن جا می روند بسیار رایج می باشد و جاذبه ی محبوبی برای افراد است. فتحیه، این شهر به عنوان یکی از مراکز توریستی در ترکیه شناخته شده است و خرید ملک در ان برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند در حال افزایش می باشد.

4- برخورد و رفتار مردم ترکیه با مهاجرین چگونه است ؟

دشمنی ترکیه نسبت به بیگانگان تاریخی طولانی دارد. از زمان استقلال جمهوری ترکیه در سال 1923، دانش آموزان ترکیه این افسانه را یاد گرفته اند که “ترکیه به تنهایی به جنگ علیه جهان می رود”. روایت تدریس شده در مدارس ترکیه به این صورت است: قدرت های جهانی – از جمله کشورهای غربی و عربی – باعث فروپاشی امپراتوری عثمانی شدند. یونانیان، ارمنی ها، کردها و همه مردم غیرترک در آناتولی به ترک ها خیانت و شورش کردند.

5- متوسط هزینه های زندگی در ترکیه در سال 2018 به طور تقریبی چقدر میباشد ؟

 • سه وعده غذا در یک رستوران معمولی: 40 لیر( 7.24 دلار آمریکا)
 • هزینه ی مکالمه ی موبایل به موبایل در هر درقیقه: 0.70 لیر( 0.12 دلار آمریکا)
 • هزینه ی متوسط اینترنت: 78 لیر در ماه( 14.13 دلار آمریکا)
 • هزینه ی قبوض آب، برق، گاز به طور متوسط در هر ماه: 350 لیر( 63.40 دلار آمریکا)
 • کرایه ی تاکسی در هر کیلومتر: 2.50 لیر( 0.45 دلار آمریکا)

6- هزینه ی اجاره ی آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ترکیه چقدر میباشد ؟

1450 لیر در ماه( 262.56 دلار آمریکا( میباشد .

7- هزینه های زندگی در ترکیه چقدر میباشد ؟

هزینه ی معمول اجاره ی یک آپارتمان ارزان قیمت استودیویی در یک محله ی کوچک این شهر در حدود 1500 لیر ترکیه(272.069 دلار آمریکا) می باشد و این در حالی است که در مناطقه ی اژه و سواحل مدیترانه، اجاره های خانه ها به طور متوسط در حدود 500 لیر ترکیه( 90.69 دلار آمریکا) می باشند. در این کشور واحد پول لیر می باشد و مهاجران خارجی باید ارز خود را با نرخ ارز روز در ترکیه مبادله کنند.

8- بهترین شهر ترکیه برای زندگی کدام است ؟

یکی از بهترین شهر ترکیه برای زندگی شهر استانبول است، این شهر بزرگ ترین مرکز رفت و آمد مهاجران بوده و هم چنین گران ترین شهر این کشور می باشد که در سال 2018 رتبه ی 163 را از میان گران ترین شهر های دنیا برای مهاجران( از بین 209 شهر ارزیابی شده ی دنیا) دریافت کرد. البته این شهر در مقایسه با شهر لندن 50 درصد و در مقایسه با شهر نیویورک 60 درصد ارزان تر می باشد و همچنین یک از جنبه های زندگی در این شهر قیمت اجاره ی خانه می باشد.

9- شرایط زندگی در ترکیه برای مهاجرین چگونه است ؟

مهاجرت و اقامت ترکیه بسته به این است که شما از کدام کشور قصد مهاجرت دارید. اگر از یک کشور آسیایی، سوریه و یا آفریقا مهاجرت می کنند، ترکیه برای شما مکانی فوق العاده به سبب آب و هوای خوب، طبیعت زیبای آن و همچنین هزینه پایین زندگی در آنجاست. مردمان ترکیه بسیار خونگرم هستند و شما گزینه های بسیاری را برای گذران اوقات خود خواهید داشت. پذیرش دردانشگاه های دولتی ترکیه آسان و ارزان است. همچنین، به بعضی از کشورها کمک هزینه دانشجویی تعلق میگیرد.
به علاوه اگر شما مسلط به یکی زبان های خارجی باشید میتوانید به راحتی در کشور ترکیه صاحب شغلی مناسب شوید. مهاجرت به ترکیه همیشه یک ایده خوب تلقی میشود ودولت آن بر این باور است که اگر شما بتوانید ایده های ناب وارد کشور ما کنید و کیفیت زندگی را در جامعه ارتقا بخشید، از حضور شما در کشورمان به گرمی استقبال خواهد شد. ترکیه جامعه کاری بسیار بالایی دارد و مردم آن برای کسب درآمد، روزانه به مدت 10 ساعت مشغول کار هستند. بنابراین برای ساختن یک زندگی ایده آل، تمامی مردم ملزم به کار هستند.

10- وضعیت اقتصادی ترکیه چگونه است ؟

در استانبول از اکثر افراد جوانی که توسط (P.R.I) مصاحبه گرفته می شود، پرسیده می شود که آیا کسی را می شناسند که قصد ترک این کشور را داشته باشد و یا آن را ترک کرده باشد و بسیاری از آنان پاسخ می دهند که خودشان به مهاجرت از کشورشان فکر می کنند. محققان می گویند که در جوامع مختلف مثل بارسلونا، مادرید، استکهلم، برلین و آتن، جمعیت های مهاجر ترک تبار در حال رشد هستند و برای اولین بار در تاریخ مدرن ترکیه، به نظر می رسد که این خروج عمدتا به دلیل جستجوی فرصت های اقتصادی و شغلی نمی باشد.مردم عادی در این کشور می گویند که مالیات بسیار بالا می باشد در حالی که درآمد افراد بسیار پایین است، آن ها می گویند که ثبات و رشد اقتصادی در این منطقه از بین رفته است و تقسیمات اجتماعی( اختلاف طبقاتی) و افزایش خشونت در آن زیاد شده است و دولت نیز هم چنان سعی دارد که به طور فزاینده ای اقتدارگرایانه عمل کند. بسیاری از مردم – به ویژه جوانان، محققان و افراد تحصیل کرده – می گویند که به اندازه ی کافی سختی کشیده اند.

اخبار های مرتبط

اسکرول به بالا